Murat Yalçın; En güvenilir en uygun yılbaşı hediyesi esnaftadır

Corona virüsü salgını nedeniyle bu sene yılbaşı için 4 günlük sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak. Pek çok vatandaş evde ve ailesi ile geçireceği yılbaşı için şimdiden alışveriş listeleri yapmaya başladı.

Yılbaşı alışverişi yapacaklara ise önemli bir uyarı Osmaniye Esnaf Sanatkarlar Odalar Birliği Başkanı Murat Yalçın’dan geldi.

Yılbaşına sayılı günler kala Osmaniye Esnaf Sanatkarlar Odalar Birliği Başkanı Murat Yalçın’dan flaş bir açıklama geldi.

Yalçın açıklamasında, “Yılbaşı sofralarının vazgeçilmezi kuruyemiş, pasta, şekerleme gibi ürünleri alırken piyasa değerinin altında satılan, albenili paketler içerisindeki rengarenk ve göz boyayan ürünlerden uzak durulmalı.” ifadelerini kullandı.

Osmaniye Esnaf Sanatkarlar Odalar Birliği Başkanı Murat Yalçın  tarafından yapılan açıklamada şöyle denildi: “Diğer yıllardan farklı olarak, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını gölgesinde bu yılbaşını evlerde ailelerimizle geçireceğiz. Yılbaşı sofralarının vazgeçilmezi kuruyemiş, pasta, şekerleme gibi ürünleri alırken piyasa değerinin altında satılan, albenili paketler içerisindeki rengarenk ve göz boyayan ürünlerden uzak durulmalı.”

Mahalle esnafını tercih edin

Alışverişte mahalle esnafının tercih edilmesi gerektiğini söyleyen Başkan Yalçın, “Yılbaşında da sebze meyveler manavdan, yemişler kuruyemişçiden, şarküteri ürünleri kasaptan, pasta ve tatlılar pastaneci esnafından, hediyelik ürünler zücaciyeden, çiçekler çiçekçiden alınmalı. Çünkü mahalle esnafı, sağlığa zararlı olan ve kendi tüketmeyeceği ürünü müşterisine satmaz.” İfadelerini kullandı.

E Haber Ajansı (EHA)

Leave A Reply

Your email address will not be published.