Kaya, Osmaniye ilinde gerçekleştirilen sağlık yatırımları hakkında bilgi verdi

Osmaniye Ak Parti Milletvekili İsmail Kaya Osmaniye merkez ve ilçeleri ile köy ve beldelerine sağlık alanında tamamlanmış yatırımlar hakkında bilgi verdi. Kaya açıklamasında  birçok yeni sağlık yatırımı kazandırdıklarını belirterek, yapılan binaların kısa sürede hizmete girdiğini devam eden projelerin ise kısa sürede hizmete gireceğini ifade etti. 

Osmaniye Ak Parti Milletvekili, Milli Savunma Komisyonu Üyesi İsmail Kaya açıklamalarına,

 

HALKIMIZA SAĞLIK HİZMETLERİNDE AKSAMA OLMADAN TAM DONANIMLI, DAHA HIZLI, DAHA KONFORLU ULAŞIM SAĞLAMAK İÇİN 2020 YILI İÇİNDE  4*2 OLARAK 7 ADET SIFIR KM AMBULANS ALINDI.

 

Osmaniye de  daha nitelikli sağlık hizmeti verilmesi , vatandaşlarımızın  en çok ihtiyaç duyduğu sağlık altyapılarının kazandırılması kapsamında  çalıştıklarını bildirdi.
Bu kapsamda birçok sağlık yatırımının tamamlandığını, bazılarının da ihalesinin sonuçlanıp yapım aşamasında olduğunu dile getirdi. Tamamlanmış Projelerimiz, Merkez, Baş mahalle 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu 2018 yılında tamamlanmıştır. Merkez, Gebeli 3 Hekimli Aile Sağlığı Merkezi  112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu , 2018 yılında tamamlanmıştır. Merkez, Osmaniye Sağlık Kompleksi, 2018-2020 yıllında tamamlanmıştır. Kadirli, Tufanpaşa 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu, 2017 yılında tamamlanmıştır. Kadirli, Söğütlüdere 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu  2018 yılında tamamlanmıştır. 112 Kadirli, İlçe Sağlık Müdürlüğü Sağlıklı Hayat Merkezi Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu,  2019 yılında tamamlanmıştır. Bahçe, 2 Hekimli Aile Sağlığı Merkezi 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu 2018 yılında tamamlanmıştır. Bahçe, FRT Hastanesi Diyaliz Ünitesi ve Diş Polikliniği, 2020 yılında tamamlanmıştır. Toprakkale, Dağıstan 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu, , 2018 yılında tamamlanmıştır. Merkez ve İlçeler 5 Adet Prefabrik Sağlık İstasyonu Yapım İşi,  2018 yılında tamamlandı. Düziçi, Karagedik Sağlık Evi,  2017 yılında tamamlanmıştır. Düziçi, Gümüş Köyü Prefabrik Sağlık Evi Yapım İşi , 2020 yılında tamamlanmıştır. Yapımı devam eden projelerimiz Merkez, Osmaniye 600 Yataklı Devlet Hastanesi, 2019 yılında yatırım programına alınmış, 03.03.2020 tarihinde yer tahsisi yapılmış, 2020 yılı Temmuz ayında inşaata başlanmıştır. Planlanan düzeyde en kısa sürede tamamlanması planlanmaktadır. İnşallah çok kısa sürede hemşerilerimizin hizmetine sunmuş olacağız. Şimdiden hemşerilerimize hayırlı olsun. İfadelerinde bulundu.

Leave A Reply

Your email address will not be published.