Osmaniye’de tüm okullarda bayrak töreni yapıldı

Milli Eğitim Bakanlığının almış olduğu kararla 11 Ocak Pazartesi günü ülke genelinde tüm okullarda bayrak töreni yapıldı.
Osmaniye’de yapılan bayrak törenine Osmaniye İl Milli Eğitim Müdürü Aydın Albak’ta yer aldı.

Osmaniye Adnan Oğuz Anadolu Lisesinde yapılan bayrak törenine katılan İl Milli Eğitim Müdürü Albak, Öğrencilerle beraber bayrak törenini gerçekleştirmek istediklerini söyledi. Öğrencileri çok özlediklerini dile getiren Albak; “Yanlış söylemelerini hatta tekrar ettirmeyi bile özledik. Bütün dünya bu sıkıntıyı çekiyor. Ama biz eğitimciler açısından zorlayıcı bir noktaya geldi. Çocuklarımızın öğrenme kaybı bizim için zorlayıcı ve endişe verici bir noktaya geldi. Yegane çözüm aşı gibi görünüyor. Devletimiz bu konuda çalışmalarını yapıyor. İnşallah bir an önce aşılama tamamlanır ve eğitim öğretime başlarız.” dedi.

Okulların kapalı kalmaya devam etmesiyle eğitim açığının büyük olacağını ve telafisinin zor olacağını ifade eden Albak, internet erişimi olmayan çok az bir kesim kaldığını belirterek, “Ülkemizin geleceği açısından endişe verici bir durum. Biz 2 veya 3 ay kapanırız diye hesap ederken 1 yılı buldu. Temennimiz çok daha fazla uzamaması. Artık çocuklar evlerde sıkıldı, eğitim uzaktan da olsa bir şekilde devam ediyor. Şu an Osmaniye’nin en ücra köşesinde bile online dersler devam ediyor. İnternet erişimi olmayan yer çok az. İnternet konusunda dezavantajlı olan küçük bir kesim var onlara da ulaşacağız. Bu artık bizim için artık milli bir görev. Nasıl ki Cumhuriyetin ilk yıllarında öğretmenler devletin kuruluşunda katkı yaptılarsa bu dönemde aynı görev bizlere düşüyor. Hep birlikte bu sıkıntıları gidererek o çocukların eksiklerini tamamlayacağız.” açıklamasını yaptı.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü 

Leave A Reply

Your email address will not be published.