Tarhan,dan “Hoş geldin Bebek’ projesi ile yeni doğan bebeklerin aileleri sevindiriliyor

Kadirli Belediyesi tarafından 7 yıldan bu yana sürdürülen ve yeni doğan bebeklerin ailelerine verilen Hoş Geldin Bebek seti ile ailelerin sevindirildiğini söyleyen Belediye Başkanı Dr. Ömer Tarhan, “Bebeklerimizin ailelere olan yükünü hafifletmek için ihtiyaç sahibi ailelerimize hoş geldin bebek seti hediye ediyoruz” dedi.
Başkan Tarhan, yeni doğum yapan ve çocuğunun gelişimi için gerekli malzemelerin temini noktasında sıkıntı çeken ailelerimize de 1 yıl boyunca yardımların artırarak götürdüklerini söyledi.

Proje kapsamında Yeni doğan bebekleri ziyaret eden Başkan Tarhan Şunları söyledi; “ Belediyemiz 7 yıl önce ‘Hoş Geldin Bebek’ projesini hayata geçirdi. Yeni doğum yapan Anneleri ekiplerimiz ziyaret edip Hoş Geldin Bebek Setini veriyorlar. Set içerisinde bezden, mamaya, biberondan, kıyafete, şampuandan, çantasına kadar, bir bebeğin ihtiyacı olan her şey bulunmaktadır. Bunun yanında doğum sonrası gereken bilgileri içerir bilgilendirici kitapçıkta koyuyoruz.  Projenin amacına uygun yürütülmesi için ekiplerimiz büyük bir titizlikle çalışıyor. Gerçekten ihtiyaç sahibi aileler tespit edildikten sonra yapılıyor. Projemiz görevde olduğumuz sürece devam edecektir. Bunun yanında yeni doğum yapan aileye ‘Hemşerilik Beraatı‘ veriyoruz. Proje kapsamında Her yıl 300 yeni doğan bebeğe ulaşmayı planlıyoruz”

Yeni doğum Alperen bebeğin ailesini,  “Belediye Başkanı Dr. Ömer Tarhan’ın Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ekipleri ile kendisini ziyaret ettiğini ve ziyarette bir bebeğin ihtiyaç duyacağı her şeyi içinde bulunduran, Hoşgeldin Bebel Setini vererek bizleri onurlandırmıştır” dedi.

Kadirli Belediyesi

Leave A Reply

Your email address will not be published.