Osmaniye İl Sağlık Müdürü Dr. Hasan Öznavruz, Kovid-19 salgınının insanları psikolojik açıdan olumsuz etkilediğini söyledi

Osmaniye İl Sağlık Müdürü Dr. Hasan Öznavruz, Kovid-19 salgınının insanları psikolojik açıdan olumsuz etkilediğini söyledi.
Sosyal medyada Kovid-19 ile ilgili yanlış bilgilerin, bilgi kirliliğine yol açarak kişinin psikolojisini olumsuz etkilediğini de aktaran Öznavruz, eve kapanma sonucu insanların kendine yabancılaştığını ve içine kapandığını söyledi.

Bireyin psikolojik olarak olumsuz etkilenmesinin toplumun en küçük birimi olan ailelerin yapısına da zarar verdiğini söyleyen Öznavruz; “Aile içi huzursuzluk, iletişimsizlik, geçimsizlik, tartışmalar ve aile içi şiddete varan olumsuz etkilerin artmasına sebep olmuştur. Bununla birlikte pandemi sürecinin getirdiği değişikliklerden en çok etkilenen gruplardan biri çocuklar olmuştur. Bu kritik dönemde çocukların ekranla olan interaktif  ilişkisi ve online oyun bağımlılığı, öfke patlamaları, uyku bozukluğu, agresif davranışlar yaygınlaşmıştır.” ifadelerini kullandı.

Salgın sürecinden olumsuz etkilenen vatandaşların Sağlıklı Hayat Merkezlerinden yardım alabileceğini dile getiren Öznavruz; “sizde salgın sürecinde deneyimlediğiniz bu gibi zorluklarla baş etmekte zorlanıyorsanız Sağlıklı Hayat Merkezlerimize 0328 814 00 60 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz” açıklamasını yaptı.

                                                                                                      İl Sağlık Müdürlüğü

Leave A Reply

Your email address will not be published.