Osmaniye’ye getirilmesi için verilen paket siparişlerini taşıyan yolcu minibüslerinin keyfi yüksek fiyat tarifeleri tepkilere sebep oldu.

YAZIKTIR – GÜNAHTIR!!!

Osmaniye’ye getirilmesi için verilen paket siparişlerini taşıyan yolcu minibüslerinin keyfi yüksek fiyat tarifeleri tepkilere sebep oldu.

Osmaniye’den getirilmesi için verilen paket siparişlerini taşıyan yolcu minibüslerinin keyfi yüksek fiyat tarifeleri tepkilere sebep oldu.
Kent merkezinde özellik esnafların Adana’dan siparişlerini getiren minibüs sürücülerinin küçük bir pakete bile yüksek fiyat tarifesi uyguladığı bildirildi.
Uzun süredir yaşadıkları bu keyfi uygulamaya, tepki gösteren esnaflar, “Bizler işletmeler olarak hem yerli esnaflarımıza destek olmak hem de kısa sürede bize ulaşması amacıyla Adana başta olmak üzere çevre illerden bazı küçük çaplı paketlerimizi, siparişlerimizi yolcu taşımacılığı yapan minibüslerle getirtiyoruz. Fakat bu iyi niyetli düşüncelerimize karşılık bazı sürücülerin bunu su istimal ettiğine şahit oluyoruz. Zira bir kartvizit büyüklüğündeki pakete bile 20 lira ücret talep edenler oluyor. Bir yolcunun Adana’dan Osmaniye’ye geliş gidiş ücretini düşündüğümüzde küçük bir paketin ne kadar pahalıya taşındığını karşılaştırabiliriz. Durum böyle iken bazen taşıma ücreti ürünün fiyatından yüksek olmaktadır. Yazıktır günahtır. Bu minibüslerin bağlı olduğu kooperatiflerin yetkilileri bu konuya bir an önce “dur” demelidir. Bizler şehrimiz insanlarına sahip çıkmayı düşünürken bu tür keyfi uygulamalar kooperatiflere zarar vermektedir” ifadelerini kullandı.
Esnaflar, paket siparişlerini kendilerine ulaştıran ve keyfi yüksek fiyat tarifesi uygulayan sürücülere bir yaptırım

uygulamasının şart olduğunu sözlerine ekledi.

Haber Merkezi

Leave A Reply

Your email address will not be published.