Osmaniye’de yolcu otobüsünde yapılan uygulamada 4 düzensiz göçmen yakalandı

Osmaniye’de yolcu otobüsünde yapılan uygulamada 4 düzensiz göçmen yakalandı. Kaçak göçmenler sınırdışı işlemleri için İl Göç İdaresine teslim edildi.
Osmaniye İl Emniyet Müdürlüğü Göçmen Kaçakçılığıyla Mücadele ve Hudut Kapıları Şube Müdürlüğü ekiplerinin otoyol gişeler mevkiinde, düzensiz göçleri engellemek amacıyla kurduğu uygulama noktasında durdurulan bir yolcu otobüsünde 4 düzensiz göçmen yakalandı.
Araç şoförü ve muavini olduğu ifade edilen Ş.T ve A.A hakkında göçmen kaçakçılığından adli işlem başlatıldı. Yakalanan 4 Afgan asıllı göçmenin Tercüman yardımıyla ifadesi alındıktan sonra sınır dışı edilmek üzere İl Göç İdaresine teslim edildiği öğrenildi.
Göçmenlerin verdikleri ifade de Afganistan’da tanıştıkları organizatör kişilere kişi başı bin ila 2 bin dolar ücret ödeyerek İran üzerinden Türkiye’ye giriş yaptıklarını ve amaçlarının İstanbul’a gitmek olduğu belirtildi.  İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada düzensiz göç ve insan kaçakçılığı ile mücadelenin kararlılıkla devam edeceği bildirildi.

İl Emniyet Müdürlüğü

Leave A Reply

Your email address will not be published.