Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü“Suyun Değeri” konulu yarışma düzenliyor

22 Mart 1993 yılından bu yana kutlanan Dünya Su Günü etkinlikleri kapsamında, Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü “Suyun Değeri” konulu afiş yarışması düzenliyor.
Kabul edildiği 1993 yılından bu yana temiz su kaynaklarına erişim ve tatlı su kaynaklarının varlığının devam etmesi için farkındalık oluşturmak amacıyla kutlanan Dünya Su Günü, çeşitli etkinliklerle kutlanıyor.
Her sene olduğu gibi Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü tarafından organize edilen afiş yarışmasında 2021 yılı konusu “Suyun Değeri” olarak belirlendi.
DSİ’den konu ile ilgili yapılan açıklamada, konunun öneminin genç nesillere benimsetilmesi ve bilgi düzeyinin artırılmasına yönelik hususları sağlamak, ayrıca dereceye girecek eserlerin Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü’nün katılacağı tüm sergi ve fuarlarda sergilenerek su bilincinin genç nesillere ve vatandaşlara aktarılması amacıyla düzenlenmiştir.” ifadeleri kullanıldı.
Yarışmanın detaylarına www.dsi.gov.tr  adresinden ulaşılabileceğini açıklayan kurum yetkilileri, amatör ve profesyonel tüm katılımcıların yarışabileceğini de sözlerine ekledi.

Haber Merkezi

Leave A Reply

Your email address will not be published.