OSMANİYE BELEDİYE,Sİ NÜFUSUN YARISINDAN FAZLASINA TAKVİM DAĞITMIŞ!

Osmaniye Belediyesi’nin 1 milyon 670 bin lira ödeyerek 110 bin adet 2021 yılı takvimi bastırdığı fakat bunu halka dağıtmadığı yönündeki iddialar büyük yankı uyandırdı.

Merkez nüfusunun köyler dahil 263 bin olan Osmaniye’de, belediye tarafından 110 bin adet takvim bastırılıp dağıtması, her iki kişiden bir kişiye takvim dağıtılması anlamına geliyor.

Bu kadar takvim bastırmak dahi büyük bir israf anlamına geldiği gibi belediye gelirlerini de çarçur etmek anlamına gelmiyor mu?

MHP’li Belediye Başkanı Kadir Kara, 110 bin adet takvimin yanı sıra dergi, gazete promosyon ürünlerininde dahil olduğu listedeki basım işini yönettiği şehirde yaptırmaması da esnaflar tarafından tepkiyle karşılandı.

Gazete olarak yaptığımız araştırmalarda ise evinde Osmaniye Belediyesi’nin takvimi ve promosyon ürünleri olana rastlamadığımız gibi dağıtım esnasında da herhangi bir fotoğraf çekimi veya paylaşımda göremedik.

Durum böyle olunca kamuoyunun aklına, “2021 takvimi bastırıldı mı?, Bastırıldıysa kimlere dağıtıldı?, Hangi firmaya verildi?, Osmaniye’de bu işleri yapacak firmalar yokmuydu?” gibi sorular geliyor.

BAŞKAN KARA’YA TEPKİ BÜYÜYOR
Artık, belediye başkanlığı yaptığı şehirde dahi yaşamadığı yönündeki eleştirilere de sessiz kalan Kadir Kara’ya kent insanının da tepkisi büyüyor.

Kentte Koronavirüsle mücadele kapsamında protokol mensuplarının yer aldığı denetimlerin neredeyse hiç birine katılmayan, kenti “halkla birlikte yöneteceğiz” diyerek adeta halkı unutan Kara’nın yaptığı yanlışlara hiçbir siyasi partinin de ses çıkarmaması kamuoyunun konuştuğu konular arasında yer alıyor.

Gelirleri arttırma yerine, kredi üstüne kredi kullanarak belediyeyi borç batağına sürükleyen ve geleceği tehlikeye atan Kadir Kara’nın takvim basımı ve diğer tepki çeken konularla ilgili açıklama yapılması beklenmektedir.
Haber Merkezi

Leave A Reply

Your email address will not be published.