Öğretmenin çağrısına Destek geldi

Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde öğretmenlik yapan Selçuk Olgaç, tableti olmayan öğrenciler için başlattığı kampanyaya destek buldu.
Mustafa Konaklı Ortaokulunda Türkçe Öğretmeni olarak görev yapan Olgaç, bazı öğrencilerinin derslerinden geri kaldığını gördü.
Öğrencilerin eğitimine katkı sunabilmek için tableti olmayan 29 öğrenci için Okul idaresiyle istişare yapan Olgaç, hayırseverleri ve eğitim gönüllülerini yardıma davet etti.
Kadirli Kaymakamı Ahmet Arık, İlçe Milli Eğitim Müdürü İlyas Tapsız ve okul idaresi, tableti olmayan çocukların evlerine tek tek giderek tabletleri dağıttı. Kadirli Kaymakamı Arık öğrencilere derslerinde başarılar diledi.
Emeği geçen herkese teşekkür eden Selçuk Öğretmen; “Amacımız öğrencilerimizin eğitimlerini bir nebze olsun katkı sağlayabilmek, onların Başarılarını çalışmalarını performanslarını ödüllendirebilmekti. Bu bağlamda böyle bir projeyi hazırlamayı düşündük idarecilerimiz ile birlikte istişareler yapıp böyle bir çalışmayı gerçekleştirdik. Bu çalışmada gerek idarecilerim gerek ise çevremdeki hayırsever arkadaşlarımın da destekleri ile böyle bir projeye bugün tamamlamış bulunmaktayız. Umarım öğrencilerimize yapmış olduğumuz bu çalışmalar onların eğitimine bir nebze de olsun katkı sağlar” dedi.
Haber Merkezi

Leave A Reply

Your email address will not be published.