Osmaniye’nin Sumbas ilçesinde bazı köylerde yaşanan su sıkıntısı nedeniyle gerçekleştirilen çalışmalar yerinde incelendi.

Osmaniye’nin Sumbas ilçesinde bazı köylerde yaşanan su sıkıntısı nedeniyle gerçekleştirilen çalışmalar yerinde incelendi.
Sumbas Kaymakamı İdil Özdemir, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mustafa Bolat’ı, İl Özel İdaresi Yol İşleri Müdürü Mustafa Demir’i, İl Özel İdaresi Su İşleri Müdürü Kadir Tohumcu’yu, İl Genel Meclis üyesi Veli Gani’yi ve İl Genel Meclis üyesi Harun Kundakçı’ yı makamında kabul etti.
Yaklaşık bir ay önce Köydes programı kapsamında ihalesi yapılan ilçeye  bağlı Gafarlı Köyü Diniker Mahallesinde, GafarlıGökgedik Mahallesinde ve Çiçeklidere Köyü Alasırt Mahallesinde yaşayan vatandaşlarımızın içme suyu ihtiyaçlarını karşılamak için yapılan ve İdris Tapsızsondajcılık tarafından ihalesi alınan, kısa bir zaman önce yüklenici firma tarafından ilk önce GafarlıDinikermevkisinde yapımına başlanılan sondaj çalışmasını yerinde incelediler.
En kısa zamanda vatandaşlarımızın içme suyu problemlerinin çözüme kavuşacağını ifade eden Kaymakam İdil Özdemir;  “Öncelikle GafarlıDinikerden başlamış olduğunuz sondaj ile içme suyu projemizi sonlandırıp bitiminde de daha önce ihalesini yapmış olduğumuz Çiçeklidere Köyü Alasırt Mahallesinde ve Gafarlı Köyü Gökgedik Mahallesinde sondaj çalışmalarına başlayıp burada yaşayan vatandaşlarımızın da içme suyu problemlerini sonlandıracağız”  dedi.
Heyet  Gafarlı Köyü ve Çiçeklidere Köyü arası, Çem Mağarası mevki olarak da bilinen yol daha önce açılmış ve yolda meydana gelen heyelan nedeniyle de yol kapanan yolda inceler gerçekleşirildi.

İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mustafa Bolat’ın yerinde yapmış olduğu incelemeler neticesinde kapatılan bu yolda gerekli çalışmaların en kısa sürede başlanılarak vatandaşlarımızın kullanımına açılacağını söylediler.
Ziyaretin devamında Kaymakam İdil Özdemir ve beraberinde bulunan heyet İlçemize bağlı Alibeyli Köyü Alibaba Çiftliği mevkisinde bulunan içme suyu deposunu ve içme suyu problemlerini yerinde incelediler.
İncelemelerinde İl Genel Meclis üyesi Veli Gani, İl Genel Meclis üyesi Harun Kundakçı, Alibeyli Köyü muhtarı Ali Halaç, Akçataş Köyü muhtarı Süleyman Demirel Uçak, Gafarlı Köyü Muhtarı Arif Çoban, Çiçeklidere Köyü Muhtarı Yusuf Kuşçu, Köylere Hizmet Götürme Birliği Müdürü Kağan gökçeli, İlçe Jandarma Komutanı Yüksel Aydın ve İlçe Emniyet Amiri Ahmet Doğan eşlik ettiler
Merve Nur Çetinkaya

Leave A Reply

Your email address will not be published.