öğrencileri okula gidiş geliş için yaklaşık 2 km’lik yolu yaya olarak gidiyor.

Atalan Beldesinde Şehit Hüseyin Sarı İlkokulu ve Şehit Selahattin Altun Ortaokulu öğrencileri okula gidiş geliş için yaklaşık 2 km’lik yolu yaya olarak gidiyor.
Öğrenciler evlere ulaşmada cadde üzerinde yürüdükleri için hem bedenen hem zihnen hemde kaza riskine karşı yetkililerden servis istiyor.
İlkokul 1,2,3,4 sınıf ve Ortaokul 4,5,6,7 ve 8.sınıfa giden öğrenciler, okulda öğle yemeği verilmediği için, Atalan istikametine giden yolda çok yoğun trafik akışında günlük dört defa kullanmak zorunda kalıyor.
Atalan Şehit Hüseyin Sarı ilkokulu ve Şehit Selahattin Altun Ortaokulu öğrencileri ile yaptığımız röportajda çok tehlikeli olan yolda günlük 4 defa gidiş geliş yaptıklarını belirterek şu ifadelere yer verdiler: ” Atalanlı öğrenciler olarak okulumuzun merkeze uzak olmasından dolayı günde 4 defa çok işlek olan bu yolu yürüyerek kullanmak zorunda kalıyoruz. Birimizin başına bişey gelmeden yetkililerden biran önce servis imkanı sağlanmasını bekliyoruz. Öğle yemeği için eve gidemeyen bir sürü arkadaşımız var onlar içinde gelen yemek sayısının artırılmasını istiyoruz.” diye konuştular.

Haber merkezi

Leave A Reply

Your email address will not be published.