“çok yüksek riskli iller” arasında yer alan Osmaniye’de, Kovid-19 tedbirleri kapsamında denetim yapıldı.

Sağlık Bakanlığı’nın açıkladığı koronavirüs risk haritasında “çok yüksek riskli iller” arasında yer alan Osmaniye’de, Kovid-19 tedbirleri kapsamında denetim yapıldı.

Osmaniye Valisi Erdinç Yılmaz, beraberinde Sağlık İl Müdürü Hasan Öznavruz, 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürü Guddisi Arık, diğer ilgililerle Palalı Süleyman Caddesindeki denetimlerde esnaf ve vatandaşa tedbirlerle ilgili uyarıda bulundu.

Osmaniye’nin, koronavisür haritasındaki çok yüksek riskli iller arasında yer almasının üzücü olduğunu belirtti.

Tabloyu iyiye çevirmek için herkese büyük görev düştüğünü ifade eden Yılmaz, şunları kaydetti:
“Çocuklarımızın okullarına gidebilmesi için, restoran ve kafe işletmecilerinin işyerlerini açabilmeleri için bu tabloyu tersine çevirmeliyiz. Devletin kurumları olarak denetimlerimizi daha sıkı yapıyoruz. Vatandaşlarımızı denetleme, bilinçlendirmek ve uyarmak için sahadayız. Osmaniyelileri bir kez daha bu mücadeleye destek olmaya çağırıyorum. Kurallara uyalım. Öncelikle kendi sağlıkları daha sonra çevre sağlığı açısından kurallara özen gösterilmelidir. Bu süreçte özellikle işyerleri kapalı olan restoran ve kafe işletmecilerimizi de düşünmemiz gerek, bu mekanların kapalı kalması demek oradan geçinen insanların evine ekmek götürememesi demektir.”

Yılmaz, kentte ev ziyaretlerinin Kovid-19 salgınını arttırdığının tespit edildiğini bu sebeple komşu, akraba ziyaretlerine ara verilmesi gerektiğini sözlerine ekledi.

Ümit Kahrıman

Leave A Reply

Your email address will not be published.