Vekil Kaya Doğal afetlerle, önceden hazırlıklı olmakla başedilebilir

Ak Parti Osmaniye Milletvekili İsmail Kaya, doğal afetler ve depreme karşı duyarlılığın artırılmasının önemli olduğunu belirtti.
Kaya, Deprem Haftası dolayısıyla yaptığı yazılı açıklamada, ülkede yaşanan depremleri hafızalarda taze tutmanın, hayatını kaybedenleri anmanın, doğal afetlerle mücadele bilincini artırmanın siyasetçilerin görev ve sorumlulukları içerisinde olduğunu kaydetti.
Doğal afet olayları neticesinde oluşan can kaybı kadar oluştuğu bölgede meydana getirdiği ekonomik kayıpları da dikkate almak gerektiğini ifade eden Kaya, şunları kaydetti:
“Doğal afetler, gelecek nesillerimizi, milletimizin geleceğine, yarınlarına bir nevi engel olmaktadır. Tabiata karşı olan, doğal afetlerden korkan değil, önlem ve tedbirlerini alan,bilinçli hareket eden, iş birliği yapan bireyler olmalıyız. Doğal afetler ile baş etmek, önceden hazırlıklı olmakla mümkündür. Doğal Afetler ve depremi sonrasında milletçe yaşadığımız birlik, beraberlik duygusu, acıları hissetme, milletçe tek vücut olma bilincini ile içinde bulunduğumuz Deprem Haftasında tüm doğal afetlerde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza bir kez daha Allah’tan rahmet diliyorum.  Rabbim milletimize tekrar bu acıları yaşatmasın”

Haber Merkezi

Leave A Reply

Your email address will not be published.