Böcekli Belediye başkanı Doğan Öztürk 40 km uzaklıktan suyu beldesine getirmek için yoğun çalışmalar yapıldığını belirtti.

Böcekli Belediye başkanı Doğan Öztürk, beldeye uzaklığı yaklaşık 40 km uzaklıktan suyu beldesine getirmek için yoğun çalışmalar yapıldığını belirtti.

Suyun insan hayatının en önemli parçası olduğunu dile getiren Öztürk: ” Beldemizde ki su malesef artık kullanılamayacak hale gelmeye başladığından dolayı bu işe bir çözüm yolu bulmak için yürüttüğümüz çalışmaların çok şükür meyvesini almaya başladık. Yaptığımız çalışmalar sonucunda beldemize 40 km uzakta olan bütün tahlilleri içme suyuna uygun olan suyumuzu beldemize getirme kararı aldık. Çıktığımız bu yolda bizlere destek olan herkesten Allah razı olsun” dedi.

Çalışmaların yarıdan çok kısmını bitirdiklerini belirten Öztürk: ” şuana kadar yaklaşık 20 km lik hattı beldemize doğru getiriyoruz geriye kalan 18 km’lik kısım artık çalışma şartlarının daha iyi olduğu yere geldik. Bundan önceki süreçte dağlık alan olduğu için çalışmalarımızı genelde zor şartlarda yapıyorduk çok şükür şuan ovaya indik ve bundan sonra da hızlı bir şekilde çalışmalarımızı sürdürüp inşallah Haziran ayında beldemize getirmeyi hedefliyoruz.” diye belirtti.

Çalışmaların toplam maliyeti ve suyun akış seviyesi hakkında da bilgi veren Öztürk:” suyun beldemize getirmek için sadece boru maliyetimiz 12 milyon lira bunun yanında işçi masrafı ve yakıt masrafınıda eklersek projenin maliyeti yaklaşık 13 milyon lira civarında olacak. Bu projenin maliyeti konusunda büyük bir kısmı hibe ile yapılacak bizim belediyemize düşen tek masraf işçi ve yakıt masrafıdır. Şuan için çalışmalarımıza bu şekilde devam ediyoruz. Alınan su boruların ölçüsü 160 lık ve tüm tahlillerden geçen bir borudur”dedi.
Beldenin 50 yıllık ihtiyacına cevap vereceğini düşündüğünü belirten Öztürk :” beldemize gelecek olan su saniyede 12 litre akacak. Bugünün şartlarında beldemizin ihtiyacı saniyede 8 litre 50 yıllık süreci hesapladığımızda beldemizin ihtiyacı saniyede 12 litre olacağını tahmin ediyoruz. İnşallah hesaplarımıza uyarsa Beldemizde 50 yıllık su ihtiyacını karşılamış olacağız” dedi.
Emeğini geçen herkese teşekkür eden Öztürk hizmetin belde halkına hayırlı olmasını diledi.

Böcekli belediyesi

Leave A Reply

Your email address will not be published.