“Dinamik Denetim Modeli”kapsamında Kovid-19 denetimleri devam ediyor.

Dinamik Denetim Modeli çerçevesinde, kontrollü normalleşme döneminin sürdürülebilirliği ve bir an evvel tam anlamıyla normalleşmenin sağlanması için temizlik, maske, mesafe prensiplerinin yanı sıra hayatın her alanını kapsayacak şekilde belirlenen kurallara toplumun tüm kesimlerince uyulmasının sağlanması amacıyla tüm ülke genelinde yapılan geniş kapsamlı denetimler Osmaniye’de de tüm yaşam alanlarında devam ediyor.
Fakıuşağı Mahallesinde gerçekleştirilen denetimlere; Vali Dr. Erdinç Yılmaz, İl Emniyet Müdür Vekili Murat Sönmez, İl Sağlık Müdürü Dr. Hasan Öznavruz, 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürü Guddusi Arık katıldı. Kamu kuruluşları il müdürlerinin yer aldığı gruplar halinde yapılan denetimler ilin diğer yaşam alanlarında da gerçekleştirildi.
Denetimleri sırasında, esnaf ve vatandaşlara tedbirlere uymanın, kendi sağlığımız, sevdiklerimizin ve tüm toplumun sağlığı için hayati önemini vurgulayan Vali Dr. Erdinç Yılmaz, vatandaşlarımızdan, maske, sosyal mesafe ve temizlik kuralları konusunda hassasiyet göstermelerini ve tedbirleri asla gevşetmemelerini, ev ziyaretlerini ertelemelerini ve misafir kabul etmemelerini istedi.
Denetimlerin ardından basın mensuplarına açıklama yapan Vali Dr. Erdinç Yılmaz, dinamik denetim sürecinde bütün kaymakamlar, il müdürleri ve daire amirleri ile birlikte alanda olduklarını ifade eden Vali Dr. Erdinç Yılmaz, “Dinamik Denetim Sürecinde denetimlerimizi bugün de sürdürüyoruz. Koronavirüsle mücadelemizde, aralıksız ve etkin biçimde yaptığımız denetimlerimiz her gün devam edecek. Koronavirüsü ilimizden söküp atmak istiyoruz. Şuna yürekten inanıyorum ki inşallah Osmaniyeli hemşerilerimle birlikte, kurallara uyarak, birbirimize destek olarak bunu başaracağız”diye konuştu.
Vali Yılmaz, 8 Mart Dünya Kadınlar Gününde Kadın Esnaf ve Vatandaşlara Karanfil Verdi
Vali Dr. Erdinç Yılmaz, denetimleri sırasında 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle kadın esnaf ve vatandaşlara karanfil hediye etti. 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutlayan Vali Yılmaz, “Başta Şehitlerimizin anneleri ve eşlerinin, Osmaniyeli kadınlarımızın ve bütün kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyorum”dedi.
Vatandaşlarımız, Vali Yılmaz’a teşekkür ettiler. Osmaniye Valiliği

Leave A Reply

Your email address will not be published.