Osmaniye Valisi Dr.Erdinç Yılmaz, Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) mücadele kapsamında 135 bin öğrenciye mektup yazdı

Osmaniye Valisi Dr.Erdinç Yılmaz, Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) mücadele kapsamında 135 bin öğrenciye mektup yazdı.

Vali Yılmaz, Saimbey Ortaokulunda düzenlenen etkinlikte, öğrencilere Koronavirüs salgınıyla mücadeleyi konu alan mektup verdi.

Öğrencilere, kentteki Kovid-19 tedbirlerine yönelik çalışmaları anlatan Yılmaz, daha sonra gazetecilere yaptığı açıklamada, çok yüksek riskli iller kategorisinden biran önce kurtulmak için topyekün mücadele verilmesi gerektiğini söyledi.

Kentte 135 bin öğrenciye mektup yazdığını, bu mektupların ailelere iletilmesiyle 360 bin kişiye ulaşmış olunacağını ifade eden Yılmaz, şunları kaydetti:
“Koronavirüs salgınıyla mücadelemizi aralıksız sürdürüyoruz. Bugün çok ayrı ve özel bir mücadelemizi Saimbey ortaokulu öğrencilerimizi ziyaretimizle başlatıyoruz. İlimizdeki tüm öğrencilere şahsım tarafından bir mektup yazıldı. 135 bin öğrencimize yazdığımız mektuplar 360 bin velimize ulaşacak. İnanıyoruz ki bu mektup okutulacak ve çocuklarımız bu konunun takipçisi olacak.Öğrencilerimizin, Koronavirüsle mücadeleyi konu aldığımız bu mektubu ailelerine ulaştırmalarını önemle rica ediyorum. Bu mektupta, ev ziyaretlerine ara verilmesi gerektiği ve bu mücadeleyi hep beraber yapabileceğimizi dile getirdik. Bugün ziyarette bulunduğum sınıfta ki öğrencilerimiz hep beraber söz vererek bu mücadeleye destek olacaklarını söylediler. Geleceğimiz olan çocuklarımız ve gençlerimizin bu mücadelede önemli bir rol oynayacaklarına inanıyorum. İnşallah, çocuklarımız evde ve sokakta takipçisi olacaklar. Gençlerimiz, çocuklarımız ve vatandaşlarımızla el ele vererek Koronavirüsü şehrimizden söküp atacağız”

Osmaniye Valiliği

Leave A Reply

Your email address will not be published.