Geçmişten Günümüze Değişen Aile Kavramı konuşuldu

Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi (OKÜ) tarafından “Geçmişten Günümüze Değişen Aile Kavramı” programı düzenlendi.

OKÜ instagram sayfasından yapılan canlı yayının moderatörlüğünü Osmaniye Meslek Yüksekokulu Çocuk Bakımı ve Gençlik Hizmetleri Bölüm Başkanı Dr. Öğretim Üyesi İmray Nur yaparken konuşmacı olarak Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, Şiddeti Önleme ve İzleme Merkezi Müdürlüğü Sosyal Çalışmacı Merve Yılmaz katıldı.

Nur, yaptığı açıklamada, “Kadınlar Gününün, aslında kadınların hak ve özgürlük mücadelesinin, fırsat eşitliği mücadelesinin temsil edildiği gündür. Bu günün hemen öncesinde yine ülke genelinde şiddet olaylarıyla sarsıldık. Bizim, çok üzüldük ya da bu olayları kınıyoruz dememiz yeterli olmuyor. Kadına ve çocuğa yönelik şiddetin sıklığı ve derecesi ülkemizde gün geçtikçe artıyor. 2020 yılında 390 kadının kadın cinayetleri sonucunda hayatını kaybettiğini biliyoruz. Bu durum kadına yönelik şiddetin kesinlikle bireysel olarak ele alınamayacağını bunun toplumsal bir sorun olduğunu gösteriyor. Çözüm içinde toplumun tüm kesimlerinin birlikte, aileden ve okuldan başlayarak taviz vermeden ciddi adımların atılması gerekiyor.” diye konuştu.

Canlı yayına konuşmacı olarak katılan Sosyal Çalışmacı Merve Yılmaz, Aile kavramından, sağlıklı bir ailede yetişen çocukların nasıl sağlıklı yetişebilmesi gerektiği, sağlıklı aile kriterlerinden ve sağlıklı bir ailenin oluşabilmesi için eş seçiminde nelere dikkat edilmesi gerektiğinden bahsetti.

OKÜ

Leave A Reply

Your email address will not be published.