Kadirli Kaymakamı Ahmet Arık, vaka sayısının artmaya devam ettiği ilçede mutasyonlu virüsün de görüldüğünü açıkladı.

Kadirli Kaymakamı Ahmet Arık, vaka sayısının artmaya devam ettiği ilçede mutasyonlu virüsün de görüldüğünü açıkladı.
Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) yönelik alınan tedbirler denetlendi.
Karatepe Caddesi, Kuaförler Caddesi ve Derviş Paşa Caddesi’ndeki denetimlere katılan İlçe Kaymakamı Ahmet Arık, esnaf ve vatandaşlara maske takma, sosyal mesafeye dikkat etme ve hijyen konularında uyarılarda bulundu.
Kaymakam Arık, denetim sonrası gazetecilere yaptığı açıklamada, yaptıkları denetimlerde vatandaşların büyük oranda kurallara uyduklarının gördüğünü söyledi.
Özellikle ev ziyaretlerine son verilmesi gerektiğini ifade eden Arık, “Maske, mesafe ve hijyene dikkat edelim. Bu virüsü azaltmak, kırmızıdan maviye veya sarıya düşmek bizim elimizde. Osmaniye ve Kadirli olarak bunu başarabiliriz. Kadirlimizde Vaka sayısında artışdevam ediyor. Ayrıca mutasyonlu virüste görüldü. Vatandaşlarımızdan kurallara riayet etmeye davet ediyorum. Vatandaşlarımızda bıkkınlık var ama bunun başka çaresi yok. Aşılama devam ediyor. Herkesin kendi tedbirini alması lazım. İnşallah kontrol altına alacağız. Kovid-19’dan hep birlikte kurtulacağız. Herkes kurallara ve iletişim kurduğu insanlara dikkat etsin.” ifadelerini kullandı.
Denetimlere, Belediye Başkanı V. Kerem Soncu, İlçe Sağlık Müdürü Ayşe Bozkurt, İlçe Emniyet Müdürü Mustafa As, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Fatih Rüştü Özeser ile Belediye Başkanı Yardımcısı Hakan Semercioğlu katıldı.

Kadirli Kaymakamlığı

Leave A Reply

Your email address will not be published.