Afetlere hazırlıklı bir Osmaniye hedefleniyor

Osmaniye Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ve Korkut Ata Üniversitesi (OKÜ) arasında “Afet Farkındalık Eğitimi İş Birliği Protokolü” imzalandı.

Protokol kapsamında “2021 Türkiye Afet Eğitim Yılı” kapsamında Afetlere hazırlıklı bir Türkiye için toplumda önlem alma kültürü oluşturulmasınınhedeflendiği kaydedildi.

Protokol çerçevesinde, akademik ve idari insan kaynağı ile öğrencilerine, ülke düzeyinde afet ve acil durum farkındalığının arttırılarak afet risklerinin azaltılmasına, afet öncesinde nasıl önlemler almaları gerektiği ve afetlere hazır olma bilincinin yükseltilmesine yönelik ilgili eğitimlerin yapılacağı ifade edildi.

Bu kapsamda Osmaniye Valiliği’nde Vali Dr. Erdinç Yılmaz ile Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Turgay Uzun tarafından “Afet Farkındalık Eğitimi İş Birliği Protokolü” imzalandı.

Ayrıca, imzalanan iş birliği protokolü ile görsel, işitsel ve dijital ortamda yapılan yayınlar ile eğitim ve diğer faaliyetlerin kamuoyuna ulaştırılması AFAD Gönüllüsü kazanımına yönelik toplumun bilgilendirilmesi çalışmalarında her iki kurumun birbirlerini destekleyerek katkı sunulması hedefleniyor.

OKÜ

Leave A Reply

Your email address will not be published.