Osmaniyede Ev hanımı yaptığı resimlerle sergi açtı

Osmaniye’de ev hanımı Songül Pampal’ın tuval üzerine yaptığı resimler ilgi çekiyor. Resim Öğretmenliği bölümünü kazanan fakat gidemeyen Pampal, resim tutkusunu yaşatmaya devam ediyor.
Osmaniye’nin Kadirli ilçesine bağlı Yusufizzettin köyünde yaşayan 49 yaşındaki Songül Pampal, Kahramanmaraş’ın Andırın ilçesinde lise eğitiminin ardından girdiği Üniversite sınavında Resim Öğretmenliği bölümünü kazanmasına rağmen ailesi izin vermediği için bu isteğini gerçekleştiremedi. Daha sonra evlenerek Kadirli’ye taşınan Pampal, arkadaşlarının da teşvikiyle tuval üzerine resim yapmaya başladı.
En büyük destekçileri komşuları olan Pampal,  Doğa, manzara, günlük yaşam, köy ve insan manzaralı temalı şu ana kadar 150 civarında resim yaptığını ayrıca Andırın ilçesinde de kendi kişisel sergisini açtı. Bu tutkusunu arkadaşları sayesinde tekrar yaşamaya başladığını belirten Pampal;  “En çok resim öğretmeni olmak istiyordum. Ancak abilerim o dönemde üniversiteye gitmeme izin vermedi. Resim öğretmenliğini de kazanmıştım ama kısmet olmadı. Resim öğretmeni olmak istiyordum, ressam oldum. Resim yapmaya geçtiğimiz yıl başladım. Bu süre zarfında yaptığım resimlerle Andırın ilçesine kişisel bir sergi de açtım. Resimlerimi görüp beğenenler oldu. İsviçre’de yaşayan bir Türk yazarın kitap kapağı olarak da bir resmim satıldı. Çok mutluyum” şeklinde konuştu.
Haber Merkezi

Leave A Reply

Your email address will not be published.