Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde yaşayan Fikret Bıçakçı, 50 yıldır günlük yazıyor.

Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde yaşayan Fikret Bıçakçı, 50 yıldır günlük yazıyor. Bıçakçı, ömrünün sonuna kadar günlük yazmaya devam edeceğini söyledi.
Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde yaşayan 71 yaşındaki Fikret Bıçakçı, askerde bir arkadaşından görüp başladığı günlük tutma alışkanlığını 50 yıldır devam ettiriyor. 1970 yılında askere giden Bıçakçı, çavuş arkadaşının her gün günlük yazmasından etkilendiğini ve askerlik görevini tamamladıktan sonra her gün günlük yazmaya devam ettiğini söyledi.
Geride kalan 50 yıl süre zarfında onlarca defter ve ajanda tüketen Fikret Bıçakçı, bir gün bile atlamadan günlük yazdı. Hayatında bir kez ameliyat olduğunu ve 3 gün hastanede kaldığını söyleyen Bıçakçı üç günlük sürede kendisi söyleyip bir yakınına yaşadıklarını yazdırdı.Ölüm döşeğinde bile günlük yazdığını belirten Fikret Bıçakçı, “Askerdeyken arkadaşımdan etkilendim. Askerden dönüşte bende günlük tutmaya başladım. Her gün yazıyorum. Bazen de yazdıklarımı ve yaşadıklarımı okuyorum. Örneğin 20 yıl önce bugün ne yaşamışım ne olmuş günlükte hepsi yazıyor. Okuduğum ve yaşadığım olayların bazılarını beğenmiyorum. Ben bunu nasıl yapmışım diyorum. Ömrüm yettiğince de yazmaya devam edeceğim” dedi.
Haber Merkezi

Leave A Reply

Your email address will not be published.