Osmaniyede Kovid-19 salgınında vaka artışı durdu

Osmaniye’de Dinamik Denetim Modeli çerçevesinde gerçekleştirilen Kovid-19 denetimleri devam ediyor. Denetime katılan Osmaniye Valisi Dr. Erdinç Yılmaz, haftalık yayınlanan Koronavirüs risk haritasına göre vaka sayısının durduğunu söyledi.

Merkeze bağlı Kemal Satır Mahallesinde gerçekleşen denetimlere Osmaniye Valisi Dr. Erdinç Yılmaz, İl Sağlık Müdürü Dr. Hasan Öznavruz, 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürü Guddusi Arık, Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Hulusi Akkuş katıldı. Kamu kuruluşları il müdürlerinin yer aldığı gruplar halinde yapılan denetimler ilin diğer yaşam alanlarında da gerçekleştirildi.

Denetimleri sırasında, esnaf ve vatandaşların hatırlarını sorarak bir süre sohbet eden Vali Dr. Erdinç Yılmaz, maske, sosyal mesafe ve temizlik kuralları konusunda özen göstererek tedbirlere uyulmasını istedi.
Osmaniye Valisi Yılmaz denetimlerin ardından yaptığı açıklamada Dinamik denetim modelinin aralıksız devam edeceğini belirterek son açıklanan Koronavirüs risk haritasına göre vaka sayılarında artışın durduğunu ifade etti.
Vali Yılmaz, “Dinamik denetim modeline göre, en etkin şekilde, ilimizin her caddesinde, her sokağında, kaymakamlarımız, il müdürlerimiz ve daire amirlerimiz ile birlikte denetimlerimizi her gün olduğu gibi bugün de gerçekleştiriyoruz. Bu hafta yayınlanan vaka tablosunda görüldüğü üzere, Osmaniyeli hemşerilerimle birlikte ilimizdeki vaka artışına “dur” dedik. Hedefimiz bundan sonra vaka sayısını düşürmek, hep birlikte ilimizi çok yüksek riskli iller arasından çıkarmak ve ilimizde koronavirüsü bitirmek. Bunu başarabileceğimize inanıyorum; yayılımı nasıl durdurduysak aşağılara çekmek de zor olmayacaktır. Yeter ki kurallara uyalım yeter ki hep birlikte mücadele edelim. Vatandaşlarımızdan bir kez daha kurallara hassasiyetle uymalarını, bulaşın en önemli kaynaklarından ev ve komşu ziyaretlerini ertelemelerini, taziye ziyaretlerini telefonla yapmalarını talep ediyorum. Herkesin desteğiyle bu mücadeleyi kazanacağız“dedi.

Osmaniye Valiliği

Leave A Reply

Your email address will not be published.