Osmaniyeli Kıcboks sporcumuz milli takıma çağırıldı

Osmaniye’nin Düziçi ilçesinden faaliyet gösteren Düziçi Kadıoğlu Spor Kulübü Antrenörü Hakan Kadıoğlu’nun sporcularından M. Furkan Kültürmili takıma çağrıldı.

Sporcu Kültür, 2019’da yapılan Kick Boks Türkiye Şampiyonasında Büyük Erkeklerde 79 kg kendi sıralamasında ikinci oldu.

Elde ettiği başarının ardından milli takıma çağırılan sporcu, Avrupa Şampiyonasında kırmızı beyaz formayı giyecek olmanın heyecanını yaşıyor.

Düziçi Kadıoğlu Spor Kulübü Antrenörü Hakan Kadıoğlu, yaptığı açıklamada, sporcusunun başarısıyla gurur duyduğunu belirtti.

Avrupa Şampiyonasında milli formayı ilk kez giyecek olan sporcusuna güvendiğini ifade eden Kadıoğlu, “Sporcumuz M. Furkan Kültür her türlü zorlukları aşarak 2019 da yapılan Kick Boks Türkiye Şampiyonasında Büyük Erkeklerde 79 kg kendi sıralamasında ikinci olmuştu. Onun bu başarısını ve yeteneğini gören Milli takımımız sporcumuzu 8 – 11 Nisan tarihlerinde Kemer Antalya da yapılacak olan Turkısh Open Avrupa Kupasında Milli Takım adına yarışmaya davet etti. Sporcumuz, M. Furkan Kültür milli takım formasını ilk defa giyecek, Bu Furkan için Kadıoğlu Spor Kulübü ve ilçemiz Düziçi içinde çok büyük bir onur ve gururdur. Sporcumuza bizlere bu gururu yaşattığı için çok teşekkür ediyoruz. Furkan, gerçekten yetenekli ve başarılı bir Kick Boks sporcusu Milli takımımız adına ülkemizi en güzel şekilde temsil edeceğinden en küçük bir endişemiz bile yok. Yolu ve bahtı açık olsun” şeklinde konuştu.

Kadıoğlu Spor Kulübü

Leave A Reply

Your email address will not be published.