Osmaniye Milli Eğitim Müdürü Albak, okul ziyaretinde bulundu

Osmaniye İl Milli Eğitim Müdürü Aydın Albak, İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Sultan Baybars Anadolu Lisesinde incelemelerde bulundu.

Albak, Ortaöğretim Biriminden sorumlu İl Milli Eğitim Şube Müdürü Bekir Altuğ Aslan ile Mesleki ve Teknik Eğitim Biriminden sorumlu İl Milli Eğitim Şube Müdürü Adem Türkmenoğlu’nun da yer aldığı ziyaretlerde, okulların fiziki donanım ve altyapı durumlarını inceleyerek okul yöneticilerinden bilgi aldı.

İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde yüzyüze eğitim faaliyeti sürdüren 12.sınıflarla da sohbet eden İl Milli Eğitim Müdürü Aydın Albak,öğrencilere yüksek öğrenim hayatında başarı diledi.

Albak, “YKS’de başarılı olabilmek amacını güden her bir evladımıza elimizde gelen desteği okullarımızda, değerli öğretmen kadrolarımızla veriyoruz ve vermeye de devam edeceğiz. Emanetimiz olan siz değerli evlatlarımızın eğitimini yüksek çıtalara çıkarmak bizim sorumluluğumuzdadır. Mesleki ve teknik temalı okullarımız, bireylere ilgi, yetenek ve mizaçları doğrultusunda mesleğin gerektirdiği bilgi, beceri, tutum, tavır ve meslek etiğini kazandırmak için son derece önemlidir. Değerli öğretmenlerimizle okullarımızın varolan kalitesini daha da yukarılara çekme kararlığımız devam edecektir” dedi.

Albak, daha sonra Sultan Baybars Anadolu Lisesi’nde de yerinde incelemelerde bulundu.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü

Leave A Reply

Your email address will not be published.