Osmaniye CGC Başkanı Ali Cihangir, “Kadın girişimcilerimizin her zaman yanındayız”

Osmaniye Cebelibereket Gazeteciler Cemiyeti (CGC), S.S.Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi Başkanı Havva Saçıkara Çetin’i ziyaret etti.

CGC Başkanı, Akdeniz Gazeteciler Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı ve Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Ali Cihangir, kentteki ilk girişimci kadın kooperatifini kuran Çetin’i ve arkadaşlarını kutladı.

Kadın girişimciliğinin teşviki için kooperatifin büyük bir eksikliği gidereceğine inandığını ifade eden Cihangir, “Havva hanım kentte kadın girişimciler adına önemli bir adım atarak kooperatif kurmuştur. Kadın girişimcilere öncülük edeceğine inandığımız kooperatifin her zaman yanında olacağız. Kadın üretimin içinde olmaz ise kadın iş veren olmaz ise Türkiye’nin 2023 hedefine ulaşma şansı yok. Kadınlarımıza siyasi hayatta ve çalışma hayatında destek olmak durumundayız. Toplumda ancak kadın erkek omuz omuza hareket ettiğinde hedeflediğimiz noktaya ulaşabiliriz” diye konuştu.

S.S.Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi Başkanı Havva Saçıkara Çetin, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Kadınları topluma kazandırmanın önemli olduğunu ifade eden Çetin, “Endüstriyelleşmenin yanı sıra daha sağlıklı olan imece usulüyle ürettiğimiz el emeği göz nuru ürünlerimizi hemşerilerimiz sunmak, daha önce patentini aldığımız yer fıstığı maketi gibi yöresel ürünlerimiz ile Çukurova kültürünü tanıtmak ve hatta halkımızın teveccühü büyüklerimizin desteği ile üretim kapasitemizi arttırarak ihracat yapmayı hedeflemekteyiz. Kadınları topluma kazandırmaktan daha değerli bir mücevher yoktur. Bizler tarihten ilham alarak geleceğimize çıktığımız bu yolda bileşerek daha da yükseleceğimize inanıyoruz. Toplumun her kesiminden tüm kadınlara kapıları açık olan kooperatifimizin, ortak akıl ve güç birliği çok güzel yerlere gelip ülkemize hizmet edeceğine dair umudumuz tam” şeklinde konuştu.

CGC Basın

Leave A Reply

Your email address will not be published.