Osmaniye,nin Zorkun Yaylasından kartpostallık manzaralar

Türkiye’nin en büyük yaylalarından birisi olan Zorkun yaylasında, yoğun kar yağışı   kartpostallık görüntüler oluştu.  Beyaz gelinliğe bürünen  bölge yayla sakinleri tarafından görüntülendi.
Osmaniye’nin güneydoğusunda, Nurdağı eteğinde bulunan  kent merkezine  26 Km uzaklıkta bulunan Zorkun yaylası   yaz mevsiminde olduğu gibi kış mevsiminde de dikkat çekiyor.
Yaz ve kış mevsimlerinde yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çeken yayla, yoğun kar yağışı sonrası beyaza büründü.
Zorkun Yolu üzeriden bulunan ve şehir merkezine 16 km uzaklıkta buluna Olukbaşı yaylası, çok şirin, çam ağaçları arasında, tamamen  ahşap yayla evleri ile kurulu evler yoğun kar yağışının ardından muhteşem bir görünüme büründü.
Çam ve ardıç ağaçları içerisine kurulmuş olan  yaylada, ahşap yayla evler beyazı bürünmesinin  doğan oluşan  ağaçların yeşili ve kar beyazının birleşimi ile renk cümbüşü yaşandı.
Yaylanın beyazlar altında oluşan güzelliği yayla sakinlerden Muhittin Nalbant tarafından görüntülendi.
Pandemi sürecinde de vatandaşlar tarafından ziyaret edilen yaylalar ise gecenin kendisini göstermesiyle bambaşka bir şekil alıyor. Zorkun yaylasında yer alan Şenlik tepesi olarak adlandırılan tepeden 26 km uzaklıktaki Osmaniye’nin kuş görünümü muhteşem manzarası ile  doğa severlerin uğradığı vazgeçilmez mekanları arasında yer alıyor.    Haber merkezi

Leave A Reply

Your email address will not be published.