Osmaniye PTT’den “Kovid-19” konulu mektup yarışması

PTT Osmaniye Başmüdürlüğü, Dünya genelinde Kovid-19 hakkında deneyimlerin kaleme alınacağı bir yarışmanın organize edildiğini duyurdu.

Dünya Posta Birliği tarafından her sene yapılan Uluslararası mektup yazma yarışmasının bu sene ki konusunun, aileden birine Kovid-19 ile ilgili mektup yazmak oldu.

PTT Osmaniye Başmüdürlüğü’nün yaptığı açıklamada, Dünya Posta Birliğinin düzenlediği mektup yarışmasına ülkemiz gençlerinin de katılarak, gelişen dijital iletişim araçlarının yanında mektup kültürünün de korunması amaçladığı kaydedildi.

Başmüdürlükten yarışmanın detaylarıyla ilgili olarak; “Ülkemizden yarışmaya katılanların mektupları, alanında uzman PTT A.Ş yetkililerinden oluşan bir komisyon değerlendirilecek. Mektubun yapısı, konuya bağlılık, yaratıcılık ve dilin kullanımı gibi kriterlerin göz önünde bulundurulacağı değerlendirme sonucunda birinci seçilecek
mektup, Dünya Posta Birliğine gönderilerek, diğer ülkelerde birinci olan mektuplarla yarışacak ve ülkemizi uluslararası alanda temsil edecek. UPU tarafından belirlenecek uluslararası jüri üyeleri ise, her ülkeden gönderilen mektupları değerlendirerek en iyi üç mektubu belirleyecek.” Açıklaması yapıldı.

Dereceye girecek olan yarışmacılara çeşitli ödüllerin verileceğini belirten PTT Başmüdürlüğü; “Dereceye giren 3 yarışmacıya PTT AŞ tarafından çeşitli ödüller verilecek. Bu kapsamda 1.
olan yarışmacıya 1500 TL, tablet bilgisayar ve kişisel pul albümü, 2. olan yarışmacıya 1000
TL ve kişisel pul albümü, 3. olan yarışmacıya ise 500 TL ve kişisel pul albümü hediye
edilecek. Dünya Posta Birliği tarafından birinci seçilen yarışmacıya ise altın, ikici yarışmacıya gümüş ve üçüncü yarışmacıya bronz madalyanın yanında katılım sertifikası verilecek.” İfadelerini kullandı.

Yarışma detayları ise Katılımcılar Mektuplarını PTT iş yerlerinden gönderilebilecek, Katılımcıların, kendi el yazıları ile yazmış oldukları mektupları (içerisine çizimler de eklenebilir) ve gerekli belgeleri 9 Nisan 2021 tarihine kadar PTT iş yerlerinden göndermeleri gerektiği ve katılımcıların mektuplarını Türkçe ya da doğrudan İngilizce veya Fransızca dillerinden birinde 800 kelimeyi aşmayacak şekilde hazırlaması şartı bulunuyor. Yarışma sonuçları 26 Nisan 2021 tarihinde ilan edileceği ilan edildi.

PTT Osmaniye Başmüdürlüğü

Leave A Reply

Your email address will not be published.