Osmaniye’nin Düziçi ilçesinin düşman işgalinden kurtuluşunun 101. Yıldönümü kutlandı

Osmaniye’nin Düziçi ilçesinin düşman işgalinden kurtuluşunun 101. Yıldönümü kutlandı. Demokrasi meydanında gerçekleşen kutlamalar, kovid-19 tedbirleri kapsamında gerçekleştirildi.
Düziçi’nin düşman işgalinden kurtuluşunun 101. yıl dönümü, Demokrasi Meydanı’nda düzenlenen sade bir törenle kutlandı. Kurtuluş bayramı kutlamaları çerçevesinde her yıl yapılan şehitlik ziyareti, şehir stadyumunda gerçekleştirilen etkinlikler ve diğer programlar Kovid-19 tedbirleri sebebiyle iptal edildi.Öte yandan korona virüs tedbirleri kapsamında pazar günü uygulanacak olan sokağa çıkma kısıtlamasına denk gelen kurtuluş etkinliklerinin bugüne alındığı belirtildi.
Düziçi Belediyesi önünden Demokrasi Meydanı’na kadar kortej yürüyüşü ile başlayan kutlama töreni sonrasında saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam etti. Günün anlam ve önemine binaen yapılan konuşmalardan sonra bando takımı tarafından gösteri sunuldu. Kovid-19 tedbirleri kapsamında düzenlenen kurtuluş töreni gösterilerden sonra sona erdi.
Düziçi Belediyesi

Leave A Reply

Your email address will not be published.