Osmaniyede Asayiş, Koordinasyon ve Pandemi Değerlendirme Toplantısı yapıldı

Osmaniye Valisi Dr. Erdinç Yılmaz başkanlığında gerçekleşen Asayiş, Koordinasyon ve Pandemi Değerlendirme Toplantısı Hasanbeyli ilçesinde yapıldı.

Toplantıda, İl genelinde güvenlik ve Kovid-19’la mücadele konusunda alınması gereken tedbirler konusunda görüş alış verişi yapıldı.

Hasanbeyli Kaymakamlığı Toplantı salonunda gerçekleşen toplantıya,  Vali Yılmaz’ın yanı sıra Garnizon Komutanı Topçu Albay Gürsel Kanca, Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Tekne, Vali Yardımcıları Adem Yılmaz ve Metin Arslanbaş,  Düziçi Kaymakamı Mutlu Almalı, Hasanbeyli Kaymakamı Yakup Kılınçoğlu, Toprakkale Kaymakamı Safa Kahraman, Sumbas Kaymakamı İdil Özdemir, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Zafer Tombul, İl Emniyet Müdürü Ahmet Selçuk Okumuş ve İl Sağlık Müdürü Dr. Hasan Öznavruz katıldı.

Toplantıda, vatandaşların huzur ve güven ortamında hayatlarını sürdürmelerini sağlamak için, şehirde alınan güvenlik tedbirlerine ilişkin değerlendirmeler yapılmasının yanı sıra Kovid-19 salgını konusunda daha önce alınan tedbirler değerlendirilerek, kontrollü sosyal hayat kapsamında alınması gereken tedbirlere dair görüş alışverişinde bulunuldu.

Osmaniye Valisi Dr. Erdinç Yılmaz, toplantı sonundaki açıklamasında kurumların ortak koordinasyonuyla Kovid-19 salgınıyla mücadele başta olmak üzere tüm tedbirlerin masaya yatırıldığını belirterek; “Biz, kurumlarımızla birlikte gereken tüm tedbirleri alıyoruz. Denetimlerimizi aralıksız sürdürüyor, vatandaşlarımızdan kurallara uymalarını ve tedbirleri asla gevşetmemelerini istiyoruz. Hedefimiz ilimizi Kovid-19’dan kurtarmak. Bu noktada tüm vatandaşlarımızın desteği çok önemli çünkü bu mücadeleyi ancak hep birlikte kazanabiliriz. Bu nedenle kendi sağlığımız, sevdiklerimizin ve tüm toplumumuzun sağlığı için lütfen kurallara uyalım, ev ziyaretlerini erteleyelim, taziyelerimizi telefonla iletelim ve çevremizde uymayanlar varsa uyaralım.  İnşallah hep birlikte bu mücadeleyi kazanacağız.” dedi.

Vali Yılmaz, kurallara uyan tüm vatandaşlarımıza teşekkür ederek konuşmasına son verdi.

Osmaniye Valiliği

Leave A Reply

Your email address will not be published.