AK Parti Osmaniye Milletvekili İsmail Kaya,Kütüphaneler haftası dolayısıyla mesaj yayımladı.

AK Parti Osmaniye Milletvekili İsmail Kaya,Kütüphaneler haftası dolayısıyla mesaj yayımladı.

Kaya, mesajında, bilgi ve teknoloji toplumu olarak adlandırılan günümüzde ekonomik refah seviyesi ulaşmak, toplumların gelişmesi açısında bilginin değerli ve önemli olduğunu belirtti.

Yaratılanların en kıymetlisi insanıdiğer canlılardan ayıran en temel özelliğinin düşünebilme yeteneği, bilgiyi üretebilme ve kullanabilme becerisi olduğunu hatırlatan Kaya, şunları kaydetti:
“Büyük çabalar neticesinde elde edilen bilgi kıymetlidir.  Bilginin kullanılması, sürekliliğinin sağlanabilmesi ise yazıyla olmuştur. Bu anlamda bilgi kaynaklarımız arasında özel, önemli ve değerli bir yere sahip olan kütüphaneler, bilgi toplumu olma yolundaki vazgeçilmez kurumlarımızdan birisidir. Kütüphaneler, toplumumuz değeri, kültür ve medeniyetimizin birikimini yansıtan en önemli hazinemizdir. Bir milletin hafızasını oluşturur.  Bilim, kültür, sanat, edebiyat ve tarih gibi her alanda. Geçmişimizi, geleceğe taşıyan, gençlerimize ışık tutan birer köprüdür.”

Kaya, günümüzün bilgi birikimini ve teknolojisini gelecek kuşaklarımıza aktarmak için kütüphanelerimizin değerini anlamak gerektiğine dikkat çekti.

Gençleri okumaya yönlendirmenin önemli olduğunu aktaran Kaya,“Okumayı erken yaşta sevdirmeliyiz.  Kütüphanelerdeki kaynaklar en modern imkânlarla ve en iyi şekilde okuyucularımızın istifadesine sunulmalıdır. Geleceğimizin teminatı gençlerimiz, çocuklarımızın yetişmesine, aziz milletimizin bilgi ve birikimlerinin artmasına, toplum ve vatandaşlık bilincinin güçlenmesine yaptığı katkılarla kütüphanelerimiz önemli görevler üstlenmektedir.Biz, alimi cennet ağacı kitapları da o ağacın meyveleri olarak gören bir medeniyetin mensuplarıyız. Kütüphanelerimiz insanlığın ortak hafızalarıdır.
Bu vesile ile Kütüphanecilik haftasını kutlar, Millet Kütüphanemizde bir kez daha emeği geçenleri tebrik ederek, Millet Kütüphanesi’nin Ankara’ya, Türkiye’ye ve tüm dünyaya hayırlı olmasını dilerim.” Haber Merkezi

Leave A Reply

Your email address will not be published.