Tüm Emekliler Sendikası Osmaniye Şubesi, Osmaniye belediyesine halk ekmeği uygulaması başlatılması için başvuruda bulunulduğunu açıkladı.

Tüm Emekliler Sendikası Osmaniye Şubesi, Osmaniye belediyesine halk ekmeği uygulaması başlatılması için başvuruda bulunulduğunu açıkladı. Şube Başkanı Metin Önal, ihtiyaç sahiplerine fayda sağlayacak bu uygulamanın hayata geçmesini talep ettiklerini belirtti.
Kovid-19 salgını nedeniyle Dünya’da ve Türkiye’de ekonomik olarak sıkıntıların yaşandığını belirten Önal, kötüleşen ekonomik durumun en çok, işsiz, emekli, asgari ücretli ve emeklilikte yaşa takılanları (EYT) etkilediğini, yaşam şartlarını zorladığını söyledi.
Tüm Emekliler Sendikası Başkanı Metin Önal açıklamasında; “Ülkemiz genelinde, belediyelerce uygulanmakta olan ‘Halk Ekmek’ uygulamasının daha önce Osmaniye uygulandığını biliyoruz. Yurttaşlarımızın bu zor döneminde, geçim sıkıntılarına fayda sağlayacak olan Halk Ekmek uygulamasının ilimizde yeniden başlatılarak, sıkıntı çeken, ihtiyaç duyan herkesin yarasına merhem misali katkı olunması hususunda, halk ekmek uygulamasının başlatılmasını talep ediyoruz.” İfadelerini kullandı.
Tüm Emekliler Sendikası

Leave A Reply

Your email address will not be published.