Osmaniye Valisi Erdinç Kentimizi Kovid-19’dan arındıracağız

Osmaniye Valisi Erdinç Yılmaz, Dinamik Denetim Modeli çerçevesindeyeni tip korona virüs (Kovid-19) tedbirleri denetimine katıldı.

Akyar Caddesi boyunca gerçekleştirilen denetimlere, İl Sağlık Müdürü Dr. Hasan Öznavruz, 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürü Guddusi Arık katıldı. Kamu kuruluşları il müdürlerinin yer aldığı gruplar halinde yapılan denetimler ilin diğer yaşam alanlarında da gerçekleştirildi.

Denetimleri sırasında, esnaf ve vatandaşlara tedbirlere uymanın, kendi sağlığımız, sevdiklerimizin ve tüm toplumun sağlığı için hayati önemini vurgulayan Vali Dr. Erdinç Yılmaz, vatandaşlarımızdan, maske, sosyal mesafe ve temizlik kuralları konusunda hassasiyet göstermelerini ve tedbirleri asla gevşetmemelerini, bulaşın önemli nedenlerinden biri olan ev, akraba, komşu ziyaretlerini ertelemelerini, misafir kabul etmemelerini ve taziye ziyaretlerini telefonla yapmalarını istedi.

Tüm kurumlarımızla birlikte gereken tüm tedbirleri aldıklarını ifade eden Vali Yılmaz, tüm vatandaşlarımızdan koronavirüsle mücadelede destek istedi.

Denetimlerin ardından basın mensuplarına açıklama yapan Vali Dr. Erdinç Yılmaz, “Denetimlerimizi her gün olduğu gibi bugün de sürdürüyor ve kurallara uyulup uyulmadığını kontrol ediyoruz. Denetimlerimizde, esnaflarımıza ve vatandaşlarımıza, kurallara hassasiyetle uymalarını ve tedbirleri asla gevşetmemeleri gerektiğini çünkü bu mücadeleyi hep birlikte mücadele edersek kazanabileceğimizi bir kez daha hatırlatıyoruz. Osmaniyeli hemşerilerimden ev, akraba ve komşu ziyaretlerini ertelemelerini, taziye ziyaretlerini telefonla yapmalarını bir kez daha ısrarla talep ediyorum. Kurallara uyarak, hep birlikte mücadele ederek inşallah ilimizi koronavirüsten arındıracağız ve mücadelemizi başarıyla sonuçlandıracağız”diye konuştu.
Vali Yılmaz, kurallara uyan tüm vatandaşlarımıza teşekkür ederek konuşmasına son verdi.

Osmaniye Valiliği

Leave A Reply

Your email address will not be published.