Cebelibereket Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cihangir “Meslektaşlarımız da Kovid-19 aşısı olabilecek”

Osmaniye Cebelibereket Gazeteciler Cemiyeti (CGC) Başkanı Ali Cihangir, bağlı bulundukları Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu (TGK) girişimleriyle gazetecilerin Kovid-19 salgınıyla ilgili olarak aşılamada “öncelikli meslek grupları” arasına alındığını belirtti.

Cihangir, yaptığı açıklamada, TGK’nun Sağlık Bakanlığına Aralık ayı sonunda yaptığı başvurunun kabul edildiğini ve sarı basın kartlı meslektaşlarının randevu alarak yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısı olabileceklerini kaydetti.

Salgınınbaşladığı günden bu yana binin üzerinde meslektaşının Kovid-19’a yakalandığını anımsatan Cihangir, bunlardan 20’sinin ise yaşamını yitirdiğini aktardı.

Sağlık çalışanları ve güvenlik güçleri gibi basın mensuplarının da Koronavirüs ile amansız bir mücadele verdiğini dile getiren Cihangir, “Bilindiği gibi meslektaşlarımız da tüm dünyayı saran koronavirüs salgınıyla mücadelede büyük bir sorumluk üstleniyorlar. Bu süreçte binlerce vatandaşlımız gibi salgın sebebiyle hayatını kaybeden meslektaşlarımız olmuştur. Bu kapsamda benimde yönetiminde bulunduğum Türkiye Gazeteciler Konfederasyonumuzun Genel Başkanımız Nuri Kolaylı imzasıyla Sağlık Bakanlığına basın mensuplarının aşılamada “öncelikli meslek grupları” arasına alınmasını talep etti. Bu talebimiz karşılık buldu ve Bakanlığımız sarı basın kartlı meslektaşlarımızın randevu sistemine kayıt yaptırarak Kovid-19 aşısı yaptırabilecekler. Meslektaşlarımız adına Sağlık Bakanımız Dr.Fahrettin Koca’ya teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

Cihangir, salgının biran önce sona ermesini temenni ettiğini, herkesin maske, mesafe ve temizlik kurallarına riayet etmesinin hayati önem taşıdığını sözlerine ekledi.

CGC Basın

Leave A Reply

Your email address will not be published.