Güzel Sanatlar Lisesi öğrencisi Yasin Böke, İl Milli Eğitim Müdürü Aydın Albak’ı ziyaret etti.

İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü Etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen yarışmada birinci olan Abdurrahman Keskiner Güzel Sanatlar Lisesi öğrencisi Yasin Böke, İl Milli Eğitim Müdürü Aydın Albak’ı ziyaret etti. Ziyarette Abdurrahman Keskiner Güzel Sanatlar Lisesi Müdürü Cuma Aksu ve Müdür Yardımcısı Nurşen Çetin’de yer aldı.
Mesleki ve Teknik Genel Müdürlüğünün, İstiklal Marşı’nın kabulünün 100. Yılı nedeniyle gerçekleştirdiği “Çevrimiçi slogan” yarışmasında, Osmaniye Abdurrahman Keskiner Güzel Sanatlar Lisesi 12. Sınıf öğrencisi Yasin Böke derece aldı. “Benim yurdumun canıdır hür yarınlar, Ebediyen vatanımda yükselerek parlayacak İSTİKLAL!” sloganıyla birinci olan Böke, Okul idaresiyle beraber İl Milli Eğitim Müdürü Aydın Albak’ı ziyaret etti.
Yarışmada birinci olan öğrenciyi ve okul idaresini başarılarından dolayı tebrik eden Albak; “On Kıta Bir Vatan, İlelebet İstiklal” 2021 temasına uygun olarak derece alan Yasin evladımızı, emeği geçen okul yöneticileri ve öğretmenlerimizi tebrik ediyorum. İstiklal ve istikbal kavramlarının içerisi şühedalarımızın aziz hatıralarıyla doludur. Onları yaşatmak ve yükseklerde tutmak asli sorumluluğumuzdur. Bu minvalde gerçekleştirilen anlamlı yarışmada da İl Birinciliği ödülünü alan öğrencimizi bir kez daha kutluyorum”dedi. Merve Nur Çetinkaya

Leave A Reply

Your email address will not be published.