OKÜ ,AR-GE, inovasyon ve staj işbirliği protokolü imzalandı

Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi (OKÜ) GaziantepREDTEKS Kimya Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş. arasında AR-GE, İnovasyon ve Staj İşbirliği Protokolü imzalandı.

İşbirliği Çerçeve Protokolü, AR-GE kapsamına giren konularda gerçekleşen İşbirliği ve Yaz Stajı İşbirliği protokolü ile Üniversiteve REDTEKS Kimya Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş. arasında bilimsel veya teknolojik araştırma proje çalışmaları, projelere dayalı makale ve bildiri çalışmaları, ulusal veya uluslararası düzeyde deney yeteneği kazandıracak altyapı çalışmaları, laboratuvarlarda rutin deneylerin yapılmasına yönelik işbirliği, lisansüstü öğrencilerin tezlerini kuruluşla işbirliği içerisinde yapmaları, iki kurum arasında karşılıklı seminer, konferans, teknik gezi gibi tanıtım etkinliklerini kapsıyor.

Yaz Stajı İşbirliği Protokolü ile de Üniversite-Sanayi işbirliğini geliştirme amacına yönelik olarak sektöre yatkın ve sektörü yakından tanıyan mezunlar yetiştirilmesi, öğrencilerin sektörde çalışmalarını özendirmek ve bizzat uygulama yaparak beceri ve deneyimlerine katkı sağlayıp, gerçekleştirilecek projelerle kalifiye işgücü yaratmayı kapsıyor.

İmza törenine OKÜ Rektörü Prof. Dr. Turgay Uzun, REDTEKS Kimya Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş. firma sahibi Soner Köroğlu, OKÜ Fen Bilimleri Enstitüsü Müdürü Doç. Dr. Bülent Yanıktepe, Kimya Mühendisliği Bölümü Dr. Öğretim Üyesi Hacer İçen, REDTEKS Kimya Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş. Satış Direktörü, Kimya Mühendisi Rıdvan Subaşı, Kimya Mühendisi, Satış Sorumlusu Mahmut Emir ve Serkan Kubat katıldı.

İşbirliği Çerçeve Protokolü ve Yaz Stajı İşbirliği Protokolü’nü Üniversitemiz adına Rektörümüz Prof. Dr. Turgay Uzun, REDTEKS Kimya Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş. adına firma sahibi Soner Köroğlu, Rektörlük makamında imzaladı.

OKÜ Rektörü Prof. Dr. Turgay Uzun, “Üniversitemiz ile sektöre temsilcisi arasında kapsamlı bir şekilde hazırlanan “İşbirliği Çerçeve Protokolü ve Yaz Stajı İşbirliği Protokolü’nün” hazırlanmasında emeği geçen bütün arkadaşlarımı kutluyorum. Şehrimize ve öğrencilerimize artı değer katacağına inandığım protokolün, üniversitemize ve öğrencilerimize hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

OKÜ

Leave A Reply

Your email address will not be published.