MKÜ Araştırma Hastanesi Covid-19 Bilgilendirme Servisi Kurdu

 

Mustafa Kemal Üniversitesi Araştırma Hastanesi Başhekimliği tarafından yapılan açıklamada “Birimimizce her gün yapılan günlük visit sonrasında doktorlar tarafından paylaşılan anlık bilgileri hasta yakınlarına ulaştırılmaktadır. Hasta yakınlarına hastanın genel sağlık durumu ile ilgili en net bilgileri en kısa sürede iletilmektedir” denildi.

Yoğun bakımda çalışan doktor ve hemşirelerin hasta ile temas süresini uzatarak tedavi sürecini de güçlendirmiş olunduğuna işaret edilen açıklamada şunlar kaydedildi: “Yaklaşık iki yıldır bütün dünyayı etkisi altına alan ve insanların yaşamlarını olumsuz etkileyen Covid-19 salgınına karşı Hastanemiz olarak hasta yakınları açısından oldukça önem taşıyan Covid-19 Bilgilendirme Birimi’nde çalışan personelimiz hasta yakınlarına karşı gerekli hassasiyetleri göstermektedirler.

Aynı zamanda hasta yakınları tarafından iletilen öneriler de doktorlarımıza iletilmektedir. Hastane çalışanlarımızın sergilemiş olduğu dayanışma örneğinin yanı sıra hasta yakınlarının da göstermiş olduğu anlayış sayesinde salgının olası olumsuz etkilerini de en az hasarla atlatmaktayız.

Hastanemiz olarak sağlık çalışanlarımızın salgın boyunca göstermiş oldukları çaba ve hassasiyeti yakından görüyor, Türkiye’deki tüm sağlık çalışanlarına emekleri için teşekkürü borç biliyoruz.”

Leave A Reply

Your email address will not be published.