Suikast çagrısı yapan şüpheli İsviçre’de yaşayan HDP’li Abdulkadir Aktürk çıktı

Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan, sosyal medyadan kendisine hakaret eden ve öldürülmesi için hedef göstererek tehdit savuran kişinin kimliğinin belirlendiğini belirtti.

Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan sosyal medyadan kendisine barbar bir dil ve tuhaf hareketler ederek hakaret eden ve öldürülmesi için hedef gösteren şüphelinin kimliğinin belirlendiğini duyurdu. Emniyet, Abdulkadir Aktürk isimli HDP’linin İsviçre’de yaşadığını belirledi. Sayan’a yapılan ölüm tehdidine karşı CHP, İYİ Parti ve HDP’lilerden henüz bir açıklama dahi yapılmadı.

Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan için “susturan Che Guevara olur, efsane olur” diyerek suikast çağrısı yapan şüpheli İsviçre’de yaşayan HDP’li Abdulkadir Aktürk çıktı.

ŞÜPHELİ HDP’Lİ ÇIKTI

 

Başkan Savcı Sayan’a sosyal medya üzerinden hakaret eden ve kendisine suikast düzenlenmesi için yöre halkına hedef gösteren şüphelinin kimlik bilgilerine ulaşıldı. Sosyal medya hesabından kendisine hakaret eden kişinin videosunu yayınlayan Başkan Sayan, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun talimatı ve Ağrı İl Emniyet Müdürlüğünün çalışmaları neticesinde hakaret videosu çeken kişinin İsviçre’de yaşayan HDP’li Abdulkadir Aktürk olduğunu açıkladı.

“DEVLETİMİZ 2 SAATTE ALÇAĞIN İNİNİ BULDU”

Sayan yayınladığı videoya şu ifadeleri kullandı:

Sayın Süleyman Soylu’nun talimatıyla, Ağrı il emniyet müdürümüz başta olmak üzere emniyet görevlilerinin titiz çalışması sonucu bu alçağın İsviçre’de yaşadığı, gerçek adının Abdulkadir Aktürk olduğu görülmüştür. Devletimiz 2 saatte bu alçağın inini buldu. Haydi HDP’liler ölüm emrimi veren türkücünüzü kınayın da görelim.

HDP’li Abdulkadir Aktürk’ün Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan için yaptığı suikast çağrısı:

 

 

Eğer korkak olmasan Savcı Sayan mıdır ne ş….. tekidir elini kolunu elinde de belediye telsizi var. Dolaşıyor. Bir tane babayiğit yav bir taş atın bir taş taş taş taş. Bulun bir taş atın yav. Adam bilsin ki he sağından solundan taş gelebilir. Adam yok bir olay yav.

“SAVAŞ SAVCI’YI SUSTURAN TAHRİK OLUR, EFSANE OLUR, CHE GUEVARA OLUR”

 

Şimdi bazı olaylar var. Diyelim gücünüz yetmez. Ulaşamıyorsunuz. Korumaları var. 300 400 tane koruması var. Polistir, komiserdir, emniyet amiridir, içişleri bakanıdır, bakandır, milletvekilidir her neyse. Yani Sayan Savcı nedir yav. Savaş Savcı’yı susturan tahrik olur. Efsane olur. Che Guevara olur. Neden ya. Siz neden bekliyorsunuz. Neye, neye.

“18 YAŞINDASIN DESTAN YAZ, YİYECEĞİN 20 SENE”

Ben 20 -18 yaşındaki gence sesleniyorum. Hı. 18 yaşındasın destan yaz. Efsane ol. Yiyeceğin 20 sene. 38 yaşında 40 sene 40 yaşında tığ gibi delikanlı çıkacaksın. Bundan daha neyi var.

“SUSTURUN BİRİLERİ ÇIKSIN, BUNLARI SUSTURSUN”

Ben bunu size yolunu gösteriyorum. Ben ben ben ben. Ben söylüyorum. Ben. Susturun birileri çıksın, bunları sustursun. Partiyle alakanız olmasın. Siz partili de olamazsınız.

“SIRADAKİ KÜRT GENÇLERİNE SESLENİYORUM”

Ben HDP’liye söylemiyorum. PKK’liye söylemiyorum. KCK’liye söylemiyorum. Söylemiyorum. Ben sıradaki Kürt gençlerine sesleniyorum.

“SOKAKLARDA TİNER İÇECEĞİNİZE, ŞARAP İÇECEĞİNİZE ATIP TUTACAĞINIZA, KARI KIZ PEŞİNDE KOŞACAĞINIZA…”

Sabahtan akşama kadar sokaklarda tiner içeceğinize, şarap içeceğinize atıp tutacağınıza, karı kız peşinde koşacağınıza destan yaz efsane ol be geri zekalı. Be geri zekalı git efsane ol.

“CHE GUEVARA OL HAYVAN”

Destan yaz. Che Guevara ol hayvan. He yapmıyorsun onu. Ben Kürdüm deme. Alnına da alnında bir alnında devşirme diye yaz. Alnına devşirme diye yaz. Git İstanbul’a mı dolaşıyorsun İzmir’e mi dolaşıyorsun. Antalya’ya mı gidiyorsun. Nereye cehennem oluyorsan ol. Yav çıldırmamak elde değil.

CHP VE HDP SUSPUS

 

Alaattin Çakıcı’nın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na söylediği sözlerin ardından ülkeyi ayağa kaldıran ve her türlü propagandayı yapan CHP ve HDP’lilerden şu ana dek HDP’li Aktürk’ü kınayan veya tepki gösteren bir açıklama dahi gelmedi.

AK PARTİ ÇAKICI’YA SERT TEPKİ GÖSTERMİŞTİ

 

AK Parti ise tüm kadrolarıyla Alaattin Çakıcı’ya anında tepki göstermiş ve söylediklerinin kabul edilemez olduğunu belirtmişti. Öte yandan Çakıcı, hakkında savcılık tarafından jet soruşturma başlatılmıştı.

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.